Pistole Mauser C96 konstruktérů Fidela, Friedricha a Josefa Feederle je jedna z prvních samonabíjecích pistolí. Byla unedena na trh v roce 1896 a dosáhla obrovského komerčního úspěchu. Byla dodávána ve velkých počtech do zemí, jako je Turecko, Mexiko a Čína, a tam byla také uvedena do výzbroje armád. V německé armádě sloužila jako doplňková zbraň. Pistole je v ráži 7,63 mm Mauser.
Nabízená pistole 7,63 Mauser byla vyrobena mezi roky 1911-1915 a byla určena pro civilní trh. Zbraň je ve velmi dobrém až vynikajícím původním stavu, kompletně na číslech, má originální brynýr, hlaveň je čistá a lesklá. Součástí je originální sčíslované dřevěné pouzdro – viz. foto.
Zbraň není označena platnou zkušební značkou.

Sovětská signální pistole  OSP-30 (Osvetitenlnyj i signalnyj pistolet, „Osvětlovací a signální pistole“) byla zavedena v roce 1930 jako vylepšený nástupce dřívější OSP-26 (také známá jako Rdultovského světlicová pistole). OSP-30 se vyráběla do roku 1944. Již v roce 1943 bylo rozhodnuto nahradit ji ve službě dokonalejším modelem, kterým se stal SPŠ-44.

Nabízená pistole byla vyrobena v iževském zbrojním závodu. Kromě Rudé armády byla používána i armádou finskou – viz. značení SA. Zbraň je ve velmi dobrém původním stavu, má originální brynýr, hlaveň je lehce matná.

Zbraň není označena platnou zkušební značkou.

Pistole Mauser C96 konstruktérů Fidela, Friedricha a Josefa Feederle je jedna z prvních samonabíjecích pistolí. Byla unedena na trh v roce 1896 a dosáhla obrovského komerčního úspěchu. Byla dodávána ve velkých počtech do zemí, jako je Turecko, Mexiko a Čína, a tam byla také uvedena do výzbroje armád. V německé armádě sloužila jako doplňková zbraň. Pistole je v ráži 9mm Luger. K přepracování C96 na náboj 9mm Luger došlo na základě požadavku německé armády. Celkem bylo vyrobeno cca 140tis. kusů.
Nabízená pistole má velmi nízké výrobní číslo – 1502!! Zbraň je ve velmi dobrém stavu, kompletně na číslech, má originální brynýr, hlaveň je téměř lesklá.
Zbraň není označena platnou zkušební značkou.

Pistole ČZ vz. 38 byla v pořadí třetí předválečnou československou armádní pistolí. Zbraň v ráži 9 mm Short (.380 ACP)měla praktickou konstrukci založenou na patentu, který byl v letech 1929–1934 udělen konstruktéru Františku Myškovi a České zbrojovce. Tato konstrukce zajišťovala snadnou údržbu pistole, neboť se při rozborce rozložila pouze na tři části bez drobných součástek – hlaveň, tělo, jež tvořilo celek se závěrem, a zásobník. To je dodnes „celosvětově nejmenší počet celků vzniklých při rozborce vojenské samonabíjecí pistole“.Určitou nevýhodou byla poměrně tuhá spoušť, což do určité míry způsobovala geometrie výhradně dvojčinné spouště (DAO). Nicméně díky tomu nedocházelo v případě používání zbraně u jízdních jednotek k jejímu nechtěnému odpálení. Přes určité nedostatky, dané též použitým střelivem (standardní československý vojenský pistolový náboj 9 mm vz. 22), měla pistole vz. 38 velmi pokrokovou konstrukci, jež „některými prvky předběhla svou dobu o dlouhou řadu let“ a osvědčila se jako velmi spolehlivá a odolná zbraň.

Koncem roku 1937  byla vyrobena série 25 zkušebních pistolí s označením vz. 37 jež byly odeslány k armádním testům, po nichž došlo k několika dílčím úpravám. Nakonec bylo objednáno 41 000 pistolí s označením vz.38. Příprava sériové výroby probíhala prakticky v předvečer okupace ČSR, neboť doslova jen pár dní po jejím začátku přestalo Československo existovat jako suverénní stát. Nová pistole se tak do rukou československých vojáků již nedostala a veškeré vyrobené zbraně převzala německá okupační správa.

Pod označením Pistole 39 (t) (=tschechisch) pak tyto pistole sloužily u záložních jednotek Wehrmachtu, používala je říšská pracovní služba Reichsarbeitdienst (RAD), Todtova organizace a pozemní personál Luftwaffe, pro nějž byla dodatečně vyrobena série 3000 kusů.

Nabízená pistole má neobvyklý spoušťový mechanismus fungující nejenom ve standardním režimu DA ale i SA. Takto vyrobené (upravené) pistole se občas objevují, nicméně o této varinatě není v dostupné literatuře nic známo. Zbraň je ve velmi dobrém původním stavu, kompletně na číslech, má originální povrch, hlaveň je čistá lesklá.

Zbraň není označena platnou zkušební značkou.

Revolver ZKR 590 Grand je výrobek Brněnské zbrojovky, který navázal na úspěch legendárního sportovního ZKR551 s nímž českoslovenští střelci dosáhli vynikajících úspěchů. Cílem bylo vytvořit zbraň pro osobní ochranu, případně zbraň služební. Na zbrani se objevují nové konstrukční prvky, zejména přední uzamčení válce. Revolver byl vyráběn s hlavněmi délky 2, 4, 5 a 6 palců v rážích 38 Special, .22 LR a 357 Magnum.

Nabízený revolver v ráži .22LR byl vyroben v roce 1969. Zbraň je ve velmi dobrém původním stavu, má originální brynýr, hlaveň i komory válce jsou čisté a lesklé.

Zbraň je označena platnou zkušební značkou.

Československá pistole CZ 75 je samonabíjecí pistole ráže 9mm Luger z produkce Československé zbrojovky Uherský Brod. Byla představena v roce 1975 a konstruktérem byl František Koucký. Jako předloha sloužila belgická pistole Browning HP, od ní se konstrukčně liší pouze vnitřním vedením drážek závěru v těle pistole a směrem pohybu táhla spoušťové páky.

V průběhu produkce byla pistole vyráběna v 17 variantách a tvoří výzbroj mnoha ozbrojených složek na celém světě. Po Coltu 1911 se jedná o druhou nejvíce kopírovanou pistoli.

Nabízená pistole třítího výrobního provedení a byla vyrobena v roce 1987. Zbraň je ve velmi dobrém původním stavu, kompletně na číslech, má originální povrch a čistou lesklou hlaveň.

Zbraň je označena platnou zkušební značkou.

Pod tlakem válečných událostí vstupuje roku 1915 společnost Beretta do světa výroby pistolí. První model, který představí, je M.1915 – pistole s dynamickým závěrem v ráži 7,65mm Browning. Později je zbraň přepracována na náboj 9mm Glisenti a zařazena do výzbroje italské armády. K ukončení výroby došlo s koncem první světové války v roce 1918 a během uvedených let dodala Beretta italské armádě 15 300 pistolí. Počet vyrobených zbraní v řáži 7,65 není znám.

V roce 1940 zakoupilo Finsko od Itálie 1 500 pistolí Beretta M.1915 a M.1919. Zbraně byly dodány finským jednotkám a byla používány v době tzv. „pokračovací války“ (1941-44). Po 2. světové válce bylo velké množství těchto pistolí předáno finské policii. V roce 1951 finský inventář stále obsahoval 848 pistolí Beretta M/15, ale pouze 27 pistolí Beretta M/19. Zbývající pistole byly uskladněny pro případné další použití, až bylo v letech 1965-1971 prodáno asi 100 kusů vojenskému personálu a zbytek byl vyvezen v roce 1986.

Nabízená zbraň ráže 7,65mm Browning je ve velmi dobrém původním stavu, má originální brynýr, hlaveň je čistá a lesklá.

Pistole není označena platnou zkušební značkou.

Pistole systému Schmeisser vyráběná firmou Haenel od roku 1910, ráže 6,35 mm Browning. Celkem bylo vyrobeno cca 150tis kusů tohoto modelu.

Nabízená pistole je ve velmi dobrém až vynikajícím původním stavu, má originální brynýr, hlaveň je čistá a lesklá. Raritou je originální krabička.

Zbraň je označena platnou dobovou zkušební značkou.

Luger P.08 je jedna z nejznámějších pistolí světa. Byla vyvinuta Georgem Lugerem (patentována v rove 1898) z jedné z prvních komerčně úspěšných samonabíjecích zbraní -pistole Borchardt C-93 vynálezce Huga Borchardta, Od roku 1900 ji začala v Německu vyrábět továrna Ludwiga Loeweho Deutsche Waffen- und Munitionsfabriken (DWM).
Pistole byla obvykle velmi dobře zpracována, ve své době se jednalo o jednu z nejspolehlivějších samonabíjecích zbraní. Hlavní nevýhodou byla poměrně vysoká výrobní náročnost, nevhodná pro služební zbraně. Přesto byla jako služební pistole zavedena v armádách mnoha států.
Výroba probíhala zpočátku u DWM, během první světové války pak ještě ve státní zbrojovce v Erfurtu. Po válce pak u firmy Simson&Co v Suhlu a Krieghoff. V poslední řadě pak u firmy Mauser.
Celkem bylo vyrobeno více než 4 miliony pistolí všech verzí.
Nabízená pistole pochází z produkce firmy Mauser a byla vyrobena v roce 1939. Pistole je v velmi dobrém původním stavu, kompletně na číslech, má originální brynýr, hlaveň je čistá lesklá.
Zbraň není označena platnou zkušební značkou.

Walther PP patří k nejpoužívanějším kapesním pistolím a svým konstrukčním řešením ovlivnila další vývoj ručních palných zbraní. Původně byla navržena v německé zbrojovce Walther v Zella Mehlis a na trhu se objevila v roce 1929 jako Polizei Pistole – PP pro účely vyzbrojení uniformované policie. Nejprve byla používána ráže 7,65 mm Browning, později se vyráběly modifikace v dalších rážích 9mm Browning krátký a .22 Long Rifle. Po 2.světové válce byla výroba přesunuta do západoněmeckého Ulmu a pistole byla vyráběna až do sedmdesátých let 20. století.

Nabízená pistole pochází z předválečné produkce zbrojovky v Zella Mehlis a je vyrobena v méně obvyklé v ráži 9 mm Browning krátký. Zásodník má spodní záchyt. Zbraň je ve velmi dobrém původním stavu, má originální brynýr, hlaveň čistá lesklá.

Pistole je označena platnou dobovou zkušební značkou.